Pišlické počítadlo

Počítací destička je úžasný vynález, na kterém je možné názorně ukazovat a trénovat všechny základní matematické operace: porovnávání, sčítání, odčítání, násobení, dělení, i se zbytkem. Skvělé pro předškolní děti a pro mladší školní věk.

Myslíte, že matematika jsou pouze příklady napsané ve cvičebnici? Představujeme vám didaktickou pomůcku, která nádherným způsobem rozvine ve vašich dětech matematické myšlení a vůbec u toho nebudou nic číst ani psát. Umožníte jim prostě zajímavou hru. Jak to funguje? Dospělý si s dítětem povídá. Dítě příběh demonstruje na destičce, na konci je mu položena jednoduchá otázka. Odpověď na ni vidí!

Ošetřeno směsí lněného oleje, přírodní pryskyřice a včelího vosku.
Baleno v lepenkové krabičce s víkem. V ceně je sada 40 skleněných kuliček, průměr 15mm, v plátěném pytlíku a 5 pišliků s barevně rozlišenými „kloboučky“. Návod přiložen.
rozměry: 25 x 200 x 340 mm
materiál: březové dřevo
hmotnost: 800 g

Červený pišlik má tři kuličky, Zelený dvě kuličky. Kolik kuliček mají oba pišlici dohromady?
Bílý pišlik měl 6 kuliček. Dvě ale ztratil. Kolik mu zbylo?
Modrý pišlik má tři kuličky, červený má tři kuličky, zelený má také tři kuličky. Všichni tři pišlici mají každý tři kuličky. Kolikrát tam vidíš tři kuličky? Kolik je všech kuliček dohromady?
Maminka koupila červenému, žlutému a zelenému pišlikovi dohromady 15 kuliček. Dokážeš je spravedlivě rozdělit? Aby měl každý stejně?

Pro náročnější:
Máme tři dvojice a dvě čtveřice kuliček. Kolik je to kuliček dohromady?
Pět pišliků má dohromady 17 kuliček. První má nejméně, druhý má více, než první, třetí má více než druhý, atd. Nejvíce ze všech má poslední. Rozděl kuličky. O kolik má ten který pišlik více, nebo méně než jiný?
Dokázali byste pomocí jednotlivých řad vyjádřit vysoká čísla? V desítkové soustavě? 5 tisíců, 2 sta, 6 desítek, 8 jednotek…

Vymýšlejte si donekonečna varianty. Bavte se! Vyměňte si role: dítě povídá příběhy, vy předvádíte na destičce. Zkuste udělat záměrně chybu, sledujte, jak dítě reaguje. Smějte se spolu! 
Je to neuvěřitelné, ale většina dětí, která se v tradiční školní matematice trápí, se s pišlickým počítadlem pouští s velikým nadšením do nových slovních úloh!

Skladem
Doprava od 80 Kč
Cena včetně DPH1 400

Pečlivě vybrané výrobky
Garance nejvyšší kvality

Lokální výrobky
Přímo od našich výrobců

Originální dárky
Když chcete udělat radost

20 000 výrobků
Vybírejte ze široké nabídky

Zajímavé články

Jediný hodnotný bitcoin

Poprvé jsem o bitcoinu četl před mnoha lety, byl tehdy asi za 120$. Článek pojednával o zajímavé investiční příležitosti, prozatím omezeném okruhu