brašna, kabelka, kůže, peněženka, opasek, pásek, kožená kabelka, doplňky z kůže, kožené doplňky, brašna na kolo
brašna, kabelka, kůže, peněženka, opasek, pásek, kožená kabelka, doplňky z kůže, kožené doplňky, brašna na kolo

Souma Leather

Pod značkou Souma Leather vyrábí Marek Souček ve své brněnské dílně produkty z nejkvalitnějších třísločiněných hovězích kůží. Jeho největší vášní je celý proces výroby - od jednoduchého a plně funkčního designu výrobku až k jeho řemeslnému zpracování.

Z kůže začal vyrábět v roce 2015, když ještě žil v Americe. Nemohl najít žádnou koženou tašku na své jízdní kolo, a tak se rozhodl ji vyrobit. Ačkoliv o řemeslu nic nevěděl, po desítkách, možná i stovkách hodin strávených u tutoriálů na Youtube měl jasno. Potřeboval sehnat kvalitního dodavatele kůží, šicí stroj, pár nástrojů a mohl jít na to.

V bazaru za 20$ pořídil domácí šicí stroj, který při prvních pokusech ušít první tašku úplně zničil. Rozhodl se, že zkusí crowd-fundingovou kampaň na kickstarteru, aby na pořádnou mašinu vydělal. Povedlo se. Zabral celý pokoj v bytě a tašky pro všechny přispěvatele včas vyrobil. Sotva se ale začal prodej rozjíždět, musel se odstěhovat zpátky do Brna. 

V v Brně začalo vše úplně od začátku, třeba i názvosloví, které je pro řemeslo důležité, měl naučené v angličtině, což byl větší problém, než se může na první pohled zdát.

Opět na bazaru sehnal starý průmyslový šicí stroj a první dílnu udělal v obyváku rodinného domku v Brně Líšni, kde má jeho táta truhlářskou dílnu. Vzhledem k tomu, že už nebyl výrobce z USA, původní prodeje se prakticky zastavily. Tou dobou ještě hrál profesionálně basketbal, takže ani času mnoho nebylo, hodně ale pomohly různé menší zakázky od přátel a známých.

Během půl roku stráveného v obýváku v Líšní si uvědomil, že k posunu jeho práce na vyšší úroveň se bude muset poohlédnout po jiných prostorách. Naštěstí se tou dobou chystal jeden kamarád z basketbalu opravovat prostor pro svůj cyklo obchod. A vzhledem k tomu, že hlavně ze začátku se Marek zaměřoval hlavně na výrobu cyklo příslušenství, byla to jasná volba.

Po zhruba půl roce renovací se začátkem léta 2017 oba stěhovali do nových prostor kousíček od parku Lužánky v Brně na ulici Staňkova 22 a Marek se naplno začal věnovat hlavně výrobě příslušenství na skládací kola Brompton. Postupem času rozšířil nabídku a stále pracuje na nových designech a projektech.

Během roku a půl se mu podařilo z vydělaných peněz dílnu kompletně vybavit nábytkem a stroji, které jsou pro precizní a efektivní kožedělnou výrobu potřebné. 

Teď už má skutečně vše, co potřebuje na výrobu a může se plně soustředit jen na to, aby pro vás mohl vyrábět kožené produkty v té nejlepší kvalitě. 

Kategorie výrobce

Kabelky a tašky
Peněženky
Psaníčka
Opasky
Aktovky
Ostatní doplňky

Portfolio výrobce

Produkty

Zajímavé články

Jediný hodnotný bitcoin

Poprvé jsem o bitcoinu četl před mnoha lety, byl tehdy asi za 120$. Článek pojednával o zajímavé investiční příležitosti, prozatím omezeném okruhu