kresby od Lucie Alembik
kresby od Lucie Alembik

Lucie Alembik

Tvořím tedy JSEM.

Moje práce vychází z inspirace, kterou jsem rozdělila do dvou okruhů, a sice na cyklus snění a cyklus potulka.

První cyklus zahrnuje tvorbu inspirovanou tzv předobrazy, jsou to tedy "vidění", která ke mně chodí a já je prostě vezmu a nakreslím, je to jako by v budoucnosti moje práce byly už nakreslené a já si je sama sobě posílala a kreslila do TEĎ. Tento zdroj inspirace je také spojen se snem, ve kterém vidím různé obrazce, zejména v době při usínání a vstávání, kdy jsem vědomím, v plném slova smyslu, a to zachytává kolem plující tvary, vzorce, poselství…. jež pak Lucii předá a ta je poslušně nakreslí:-)

Druhý cyklus pak nese název potulka, jelikož zdrojem inspirace se stává reálný svět kolem mě. Dost často je tento svět propojen s oním snivým, v momentě, kdy v reálné věci, objektu, či jak to nazvat zahlédnu onen praobraz Bytí, stane se to důvodem pro tvorbu kresby. Je to jako by okolí komunikovalo s vámi, ale bez slov, bez smyslů, je to propojení, které si přeje být zhmotněno....

Technika, kterou používám je kombinovaná. Jedná se o kombinaci tuží, pastelek, olejových pastelů, akrylu, pastelů, dále pak používám v některých kresbách i fota, tedy části, většinou moje, pokud jsou od někoho jiného, je uvedeno jméno autora. Součástí mé tvorby je i šití plus další materiál, což je ve vývoji….

V případě zájmu, ráda odpovím na dotazy a jelikož vím, že je kresbu vždy lépe vidět na živo, není problém domluvit i návštěvu, přes provozovatele této internetové galerie:-).

Přeji všem, co navštíví moji tvorbu obohacení a dny plné vědomé účasti SAMA SEBE. Lucie

Kategorie výrobce

Obrazy

Zajímavé články

Jediný hodnotný bitcoin

Poprvé jsem o bitcoinu četl před mnoha lety, byl tehdy asi za 120$. Článek pojednával o zajímavé investiční příležitosti, prozatím omezeném okruhu