Tipy, rady & inspirace

Jak kreativně využít volný čas

Současná situace jistě není pro nikoho snadná, proč si ji ale nezlehčit něčím příjemným? Tato doba, kdy bychom měli všichni, pokud možno, zůstávat doma, a máme tedy více volného času, je ideální k tomu, abychom si odpočinuli, splnili dlouho odkládané úkoly a zkoušeli nové věci. Proč tedy toto období nevyužít na něco, co jste vždycky chtěli dělat, ale neměli jste na to čas? Věříme, že volno lze strávit i lépe než díváním se na televizi. Využijme tento čas pro sebe samé a pusťme se třeba do nějaké nové kreativní aktivity nebo se věnujme rodině, na kterou nám za normálních okolností také většinou nezbývá tolik času, kolik bychom si přáli. Přicházíme s několika tipy, kterými zároveň podpoříte lokální české výrobce.

       VĚNUJTE SE RODINĚ

V dnešní rychlé době často nemáme čas na ty nejbližší a nyní máme příležitost to napravit. Pokud máte malé děti, doporučujeme dobrodružnou hru Za pokladem loupežníka Divouse, s těmi staršími se pak můžete zabavit deskovou hrou Náplavka.

Zábavné hry, které mají dokonce i vzdělávací charakter, vyrábí také firma Pišlik. Vyzkoušejte třeba jejich Pišlickou Kalahu nebo rozvíjejte matematické myšlení svých dětí pomocí Pišlického počítadla.

NAUČTE SE VYŠÍVAT

Polštáře neslouží jen k většímu pohodlí, ale také jako dekorace. Doma je má každý. Ne všichni ale mají polštáře, které si sami vyšili! Zašívárna pro vás vyrábí originální vyšívací sady, které vás jistě v dlouhé chvíli zabaví a konečný výrobek může posloužit i jako krásný dárek.

VYZKOUŠEJTE KALIGRAFII

Chcete-li vyzkoušet něco úplně nového, co se třeba vrhnout do kaligrafie? Až ovládnete umění krasopisu, můžete ohromit své blízké třeba ručně psanými a kreslenými přáními k narozeninám. S plnícími pery od Kayu Vám vytváření vašich uměleckých děl půjde jistě samo, i tak ale můžete trénovat na jejich unikátních plakátech pro nácvik kaligrafie.

VYTVOŘTE NĚCO VLASTNÍMA RUKAMA

Češi jsou národem kutilů a ne nadarmo se říká „zlaté české ručičky“. Ať už se rozhodnete využít čas navíc k opravám, které jsou u Vás doma potřeba, nebo se zavřete do své dílny a zkusíte po dlouhé době něco vlastnoručně vyrobit, všem kutilům se jistě může hodit některá ze zástěr od značky Promise clothing.