Tipy, rady & inspirace

Jak kreativně využít volný čas

19. 3. 2020

Současná situace jistě není pro nikoho snadná, proč si ji ale nezlehčit něčím příjemným? Tato doba, kdy bychom měli všichni, pokud možno, zůstávat doma, a máme tedy více volného času, je ideální k tomu, abychom si odpočinuli, splnili dlouho odkládané úkoly a zkoušeli nové věci. Proč tedy toto období nevyužít na něco, co jste vždycky chtěli dělat, ale neměli jste na to čas? Věříme, že volno lze strávit i lépe než díváním se na televizi. Využijme tento čas pro sebe samé a pusťme se třeba do nějaké nové kreativní aktivity nebo se věnujme rodině, na kterou nám za normálních okolností také většinou nezbývá tolik času, kolik bychom si přáli. Přicházíme s několika tipy, kterými zároveň podpoříte lokální české výrobce.

       VĚNUJTE SE RODINĚ

V dnešní rychlé době často nemáme čas na ty nejbližší a nyní máme příležitost to napravit. Pokud máte malé děti, doporučujeme dobrodružnou hru Za pokladem loupežníka Divouse, s těmi staršími se pak můžete zabavit deskovou hrou Náplavka.

Zábavné hry, které mají dokonce i vzdělávací charakter, vyrábí také firma Pišlik. Vyzkoušejte třeba jejich Pišlickou Kalahu nebo rozvíjejte matematické myšlení svých dětí pomocí Pišlického počítadla.

NAUČTE SE VYŠÍVAT

Polštáře neslouží jen k většímu pohodlí, ale také jako dekorace. Doma je má každý. Ne všichni ale mají polštáře, které si sami vyšili! Zašívárna pro vás vyrábí originální vyšívací sady, které vás jistě v dlouhé chvíli zabaví a konečný výrobek může posloužit i jako krásný dárek.

VYZKOUŠEJTE KALIGRAFII

Chcete-li vyzkoušet něco úplně nového, co se třeba vrhnout do kaligrafie? Až ovládnete umění krasopisu, můžete ohromit své blízké třeba ručně psanými a kreslenými přáními k narozeninám. S plnícími pery od Kayu Vám vytváření vašich uměleckých děl půjde jistě samo, i tak ale můžete trénovat na jejich unikátních plakátech pro nácvik kaligrafie.

VYTVOŘTE NĚCO VLASTNÍMA RUKAMA

Češi jsou národem kutilů a ne nadarmo se říká „zlaté české ručičky“. Ať už se rozhodnete využít čas navíc k opravám, které jsou u Vás doma potřeba, nebo se zavřete do své dílny a zkusíte po dlouhé době něco vlastnoručně vyrobit, všem kutilům se jistě může hodit některá ze zástěr od značky Promise clothing.