Zašívárna
Zašívárna

Zašívárna

 

Jsme dvě kreativní holky - Hanka se Šárkou, a obě máme rády, když nám pod rukama vznikají věci, které si můžeme osahat. Celé dny v práci sedíme u počítače, zíráme do obrazovek a boucháme písmenka do klávesnice nebo si vaříme hlavy s telefonem u ucha. A když přijdeme domů, vyšíváme, šijeme, kreslíme…

Baví nás navrhovat moderní vzory a zpracovávat je tradiční technikou výšivky. Těší nás, že výšivka dnes zažívá opravdovou renesanci a že se na ní můžeme podílet.

Našimi geometrickými i organickými vzory výšivek proměňujeme kusy látek na hravé nášivky, originální bytové doplňky nebo stylové oblečení. Zároveň vytváříme kreativní sady, které obsahují všechen materiál, pomůcky a návody potřebné k vyšití našich vzorů. Jejich prostřednictvím se tak chceme dělit o radost, kterou nám vyšívání přináší s ostatními a dodat odvahu těm, kteří se začít tvořit ještě ostýchají.

Ještě kvůli jednomu skrytému důvodu bojujeme za renesanci výšivky i ručních prací. Na vlastní kůži totiž prožíváme blahodárný vliv tvoření na lidskou mysl i zdraví. Regenerujeme se a zároveň generujeme krásné věci, kterými přinášíme radost lidem okolo nás.

V Zašívárně ale nejsme zašité tak úplně samy. Stojí za námi celý regiment „vyšívacích babiček“ – šikovných dam, které i přes svůj důchodový věk ovládají ruční práce s lehkostí a bravurou pravých mistryň. Jejich um tak nachází nejenom skvělé uplatnění, ale zároveň se ze Zašívárny stává projekt, kde se i senioři mohou cítit užiteční, být stále aktivní a v neposlední řadě - ne tolik vzdálení naší mladší generaci.

 

Kategorie výrobce

Vyšívání

Zajímavé články

Aromaterapie v pohodlí domova

O aromaterapii jste už jistě slyšeli. V dnešním článku se podíváme na to, co k ní je potřeba, a ukážeme si, že není vůbec těžké se v pohodlí domova