VAAZA
VAAZA

VAAZA

Breathe your soul into...

Příběh Vaazy

S nápadem vytvořit VAAZU přišli dva kamarádi. Oba věřili, že i tak běžná věc jako váza může nabídnout více, než pro co ji lidé využívají. Vdechli proto život kousku, který neschováte do skříně, když v něm není kytice. Radost svým majitelů dělá i bez květin. Důvod je jednoduchý – do každé VAAZY její majitel obtiskne kousek své vlastní duše.

VAAZA je, stejně jako sklo, proměnlivá, neokoukaná a v rukou každého člověka zcela jiná. Nabízí prostor pro kreativitu i sebevyjádření. Každý vlastník VAAZY se stává nedílnou součástí jejího příběhu.

Kategorie výrobce

Užité umění

Portfolio výrobce

Produkty

Vít Bechynský

Jako produktový designér mám vztah k řemeslu a všemu pěknému. Vždy jsem hledal produkty, u kterých bych novým zpracováním mohl rozšířit nejen estetiku, ale i funkci.

Mám za to, že VAAZA přináší nespočet možností dekorací a vtahuje svého vlastníka do kreativní a nikdy nekončící hry. Jsem moc rád, že můžeme spolupracovat s týmem mistrů, kteří by pro svou práci dýchali ​–​ od produktových a grafických designérů přes skláře a brusiče až po zahradníka a mého parťáka Marka. VAAZA není jen tak nějaká váza.

Marek Ferenčík

Pocházím z rodiny zahradníků a květinářů, už od mala mě proto obklopovala zeleň všeho druhu. Nejen proto se staly vztah k rostlinám a smysl pro detail tím hlavním, co ovlivnilo celý můj osobní i pracovní život. S Vítkem jsme přemýšleli o tom, jak využít mých dlouholetých zkušeností takovým způsobem, abychom zvládli propojit umění s přírodou. Společnými silami jsme našli řešení a vytvořili jsme VAAZU ​–​ exkluzivní produkt, do kterého si každý majitel může vložit kus sám sebe. Skvost českých sklářských mistrů.

Výroba VAAZY

Zrození VAAZY trvalo dlouhé měsíce, během kterých jsme hledali ten nejvhodnější poměr mezi estetikou a funkčností. Společně s českými skláři jsme přivedli na svět první prototypy. Ty jsme postupně upravovali a ladili do posledního detailu až než jsme měli na stole finální VAAZU.

Naše VAAZY jsou ručně foukané a broušené v českých sklárnách. Příběh každé z VAAZ začíná nabráním skla na píšťalu a volným rozfouká-ním tak, aby dokonale padlo do formy vyrobené z tvrdého dřeva. Formám dají požadovaný tvar řezbáři na soustruhu a detaily doladí ručně pomocí dlát. Při foukání skla do mokrých dřevěných forem se dřevo vypaluje, a proto nejsou VAAZY ze stejné formy nikdy dokonale identické.

Po temperování skla každou VAAZU důkladně zkontrolujeme. Jen ty nejkvalitnější kusy se dostanou do rukou brusičů, kteří jim pomocí ručního brusu dají finální tvar. V kombinaci s foukáním do dřevěných forem vtiskne brus každé VAAZE její jedinečnost a lehkou tvarovou odlišnost.

Zajímavé články

TEST KVALITY MALÍŘSKÝCH BAREV

Jako malíř, který nemá tvorbu jen jako koníčka a uměním se živí, bych se měl starat hlavně o estetickou kvalitu svých děl. Nač by ale byla zákazníkovi

Jediný hodnotný bitcoin

Poprvé jsem o bitcoinu četl před mnoha lety, byl tehdy asi za 120$. Článek pojednával o zajímavé investiční příležitosti, prozatím omezeném okruhu