SUTU, šetrná móda, lokální výroba, slow fashion
SUTU, šetrná móda, lokální výroba, slow fashion

SUTU

Zlínská oděvní značka, která tvoří v principech trvalé udržitelnosti s ohledem na životní prostředí a etiku práce. Hlavním smyslem je tedy výroba oblečení jednak z lokálních materiálů a také tvorba limitovaných upcyclovaných kolekcí. 

Sutu jsou hledačky textilu a odkazů minulosti, kloubící se s potřebami dneška – těmi našimi i potřebami planety. Podlehly trendu udržitelnosti a zpomalení a vzaly si ho za svůj. Doma jim možná nějaký sáček omylem unikne do směsného odpadu, ale ve své tvorbě se snaží na sebe být o to přísnější.

Inspirují se přírodou, děním okolo i uvnitř člověka. Baví je sofistikovanost, lehká variabilita a minimalismus.

Protože jedna z autorek má nutkavou potřebu mít ve věcech systém a druhá naopak obsedantní posedlost změnou, je výsledná tvorba především kompromisem těchto dvou principů. Konsenzus systematika a chaotika je vetkaný do každé nitě, jakož i zpráva do světa, že i dva odlišné principy můžou tvořit harmonii. Tvorba Sutu je cesta, kterou občas určují sami a občas vede ona sama.

Sutu je úcta k místu, odkud pocházíme, úcta ke kořenům. SUTU je vědomí, že jsme tady, díváme se okolo sebe, tvoříme.

Kategorie výrobce

Košile
Trika
Halenky
Kardigany a bundy
Šaty

Portfolio výrobce

Produkty

Zajímavé články

TEST KVALITY MALÍŘSKÝCH BAREV

Jako malíř, který nemá tvorbu jen jako koníčka a uměním se živí, bych se měl starat hlavně o estetickou kvalitu svých děl. Nač by ale byla zákazníkovi

Jediný hodnotný bitcoin

Poprvé jsem o bitcoinu četl před mnoha lety, byl tehdy asi za 120$. Článek pojednával o zajímavé investiční příležitosti, prozatím omezeném okruhu