Stavebnice ze dřeva
Stavebnice PONY

Stavebnice PONY

Kufr plný hraček


Proč PONY

Stavebnice PONY je dřevěná stavebnice pro kluky i holky každého věku. Jednoduchým spojováním dřevěných dílů trámce, kolečka, kulatinky a kolíčků si postavíte cokoliv Vás napadne.

PONY hravou formou u dítěte rozvíjí:
Zručnost (jemnou a hrubou motoriku)
představivost
rozvoj logického myšlení
fantazii
soustředění
samostatnost
vytrvalost
kolektivnost (děti často tvoří své výtvory ve skupinkách).

Stavebnice PONY je mimořádná nejen díky kvalitnímu materiálu, ale také díky svému unikátnímu systému skládání a spojování jednotlivých dílů. S pomocí dokážou stavět i ti nejmenší z nás. Na druhou stranu známe mnoho rodičů, kteří stavějí z této stavebnice minimálně stejně zaujatě jako jejich děti a to je jeden z nejdůležitějších přínosů dřevěné stavebnice. Rozvoj vztahu rodiče a dítěte je velice důležitý, a proto jsme rádi, že i dospělí tráví právě u této hračky svůj drahocenný čas se svými ratolestmi. Důležitým přínosem je také rozvoj motorické a mentální stránky Vašeho dítěte. Učí ho zručnosti a soustředění, které děti mnohdy po chvíli ztrácejí a nevydrží dlouho u jedné věci. Dítě u stavění přemýšlí, aby jednotlivé díly spojilo do funkčního výrobku, takže se učí tvořit, logicky přemýšlet a v neposlední řadě používat fantazii. Většina našich malých stavitelů rádi staví podle své fantazie a co je zrovna napadne. Náš tým stavebnice PONY velmi rád poznává nové výtvory, které jsou umístěny hluboko v dětské fantazii.


Materiál a konstrukční prvky

Stavebnice PONY je vyrobena z vysoce kvalitního přírodního bukového materiálu. Dřevěný materiál používaný k výrobě je dokonale vysušený a tím je i po letech dřevěná stavebnice tvarově stálá. Při výrobě dbáme na vysokou kvalitu vybraného materiálu, a tudíž můžeme s nadsázkou říci, že stavebnice PONY je „nezničitelná“. Precizní a přesné zpracování jednotlivých dílů je velmi důležité pro bezchybnou funkci stavebnice. Části stavebnice PONY jsou povrchově upraveny lakem, který je přímo určený pro použití u hraček, a tudíž je zdravotně nezávadný.

Každá ze stavebnic PONY obsahuje sadu jednoduchých konstrukčních prvků - trámec, kolečko, spojovací tyčka, kolíčky, provázek, letecká guma. Důmyslným spojováním jednotlivých dílů vytváříme různé tvary a podoby hraček dle návodu v katalogu nebo pomocí fantazie. Dřevěné kolíčky pro spojování jednotlivých částí stavebnice zatlačujeme jednoduše rukou nebo zábavnější formou pro děti, kladívkem. Největší odměnou pro stavitele je možnost si hračku vyzkoušet. Jednotlivé sestavy jsou svými vlastnostmi přizpůsobeny k tomu, aby na ně dítě nasedlo a jelo. Postavíte například auto, koloběžku, kočárek, koníka, tříkolku, vozík a další dopravní prostředky, na kterých potom děti můžou řádit. Pokud už je nebaví třeba auto, tak si postaví jeřáb v několika možných variantách nebo mašinku, mlýn, prostě cokoli je napadne.

Děti mají neomezenou fantazii a stavebnice PONY ji umožňuje hravou formou rozvíjet. 

Výroba

V Beskydech se nachází malá vesnice Vidče. Právě zde vyrábíme stavebnice PONY a odtud ji také posíláme přímo k Vám. Výroba probíhá v areálu dřevovýroby, který má historickou tradici výroby dřevěných výrobků již od roku 1947. V současné době je areál modernizovaný a zařízený podle posledních trendů ve zpracování dřevěných výrobků.

Samotná výroba stavebnice je ovlivněna několika vlivy. Jde především o důslednou kontrola vlhkosti řeziva, používání přesných nástrojů pro vrtání a kvalita soustružení i vrtání jednotlivých dílů. Materiál sušíme ve vlastních sušárnách o celkovém objemu (100 m3) a tudíž můžeme ovlivňovat výrazným způsobem vstupní materiál do výroby. Veškeré dřevěné díly jsou vyrobeny v prostorách areálu včetně povrchové úpravy. Úzké spojení výroby a distribuce stavebnice nám umožňuje pružně reagovat na poptávku a zaručit, aby se vždy dostala stavebnice tam kam patří a dělala jenom radost!!!

Příběh PONY

Vývoj dřevěné stavebnice PONY se datuje před rokem 1991, kdy akademický malíř Jaroslav Chadima (autor stavebnice) vytvořil tuto geniální hračku, která v sobě nese krásu přírodního bukového materiálu a kromě jiného především rozvoj jemné a hrubé motoriky u dítěte.

V roce 1991 zahájila výrobu dřevěných stavebnic společnost PONY MIROŠOVICE s. r. o., která zodpovídala za prodej stavebnic u nás i v zahraničí. Sídlem společnosti jsou Mirošovice u Prahy. Výrobní dílna byla vybavena na dřívější dobu unikátním CNC strojem pro výrobu dřevěných trámců, vrtacím strojem k výrobě dřevěných tyček a dalšími jednoúčelovými zařízeními. Většina výroby probíhala přímo ve firmě. V průběhu roku 2012 byla po oboustranné dohodě ukončena spolupráce s autorem stavebnice a firma PONY MIROŠOVICE odkoupila veškerá práva na výrobu i prodej dřevěných stavebnice PONY.

V průběhu roku 2015 dochází k přestěhování výroby na Valašsko. Spolupráce s dlouhodobým partnerem má za cíl další vývoj stavebnice a zvýšení povědomí u zákazníků, společně s navýšením kapacity výroby. Úzké spojení výroby a prodeje dřevěné stavebnice, umožní lépe reagovat na požadavky zákazníků.

Přes všechno výše napsané je pro nás stále nejdůležitější, hravou formou rozvíjet schopnosti dítěte a také upevnit jejich vztah s rodiči. Ve většině případů totiž vtáhne stavebnice do tvoření i tatínky, maminky, dědečky, babičky, strýčky a všechny, kteří si i v dnešní uspěchané době udělají čas na hraní se svými nejmilejšími.

Stavebnice PONY svým důmyslným provedením stojí v popředí kvalitních dřevěných stavebnic nejen v Čechách, ale i v celé Evropě. 

 

Kategorie výrobce

Domečky a skrýše
Stavebnice

Portfolio výrobce

Produkty

Zajímavé články

Aromaterapie v pohodlí domova

O aromaterapii jste už jistě slyšeli. V dnešním článku se podíváme na to, co k ní je potřeba, a ukážeme si, že není vůbec těžké se v pohodlí domova