zlaté šperky, náušnice, autorské šperky, designový prsten, designové náušnice
zlaté šperky, náušnice, autorské šperky, designový prsten, designové náušnice

Klára Bílá Jewellery

Výrobou a designem šperků z drahých kovů se Klára Bílá zabývá od roku 2013. Láska ke šperkům ji potkala až dlouho po studiu na Karlově univerzitě. Vystudovala magisterské studium oboru Kulturologie. Nevystudovala ani zlatnický obor ani žádnou specializovanou uměleckou školu. Veškeré techniky se naučila sama.

Inspiracemi jsou jí stěžejní události v životě a krásy přírody. Šperky jsou Klářinou vášní. Tak, jak jsou někteří posedlí ďáblem, ona je posedlá kouzlem šperků!

V její nabídce najdete prstýnky, náramky, náušnice, prsteny, náhrdelníky a snubní prsteny absolutně na míru. Ze šperkařského vosku Vám vytvoří absolutní unikát, který bude jen Váš, třeba metodou odlévání. Tento způsob výroby se volí především pro výrobky složitých tvarů, které se nedají vyrobit jiným způsobem (např. obráběním nebo svařováním). Šperky, které nemusí mít složitý tvar, Klára vyrábí klasickou zlatnickou metodou. Plechy a dráty se řežou, válcují, profilují. Potom letují k sobě a dále tvarují. Broušení a leštění je potom společné a stejné pro obě metody.

Standardní doba výroby šperku se pohybuje od dvou dnů do jednoho týdne. Záleží, zda se jedná o šperk litý nebo jen svařovaný. Průměrná doba zpracování ale nepřesáhne jeden týden. Pouze u snubních prstenů a zakázkové výroby je doba delší. Tam počítejte přibližně měsíc na výrobu.

Veškeré šperky, které má Klára v nabídce, můžete mít i ve zlatě. Cenu zašleme na požádání.

Registrace Puncovním úřadě pod číslem 12085.
Výrobní značka KB

Kategorie výrobce

Šperky
Náušnice
Náramky
Náhrdelníky
Prsteny
Přívěsky
Manžetové knoflíčky

Zajímavé články

Jediný hodnotný bitcoin

Poprvé jsem o bitcoinu četl před mnoha lety, byl tehdy asi za 120$. Článek pojednával o zajímavé investiční příležitosti, prozatím omezeném okruhu