Tipy, rady & inspirace

Vylepšete své kulinářské vybavení a dovednosti

Vaření může být skutečně kreativní a zábavná činnost a na jejím konci na vás bude čekat odměna v podobě něčeho dobrého na zub. A kdo by neměl rád dobré jídlo, že? Pokud rádi vaříte, v dnešním článku najdete tipy, které se vám mohou při přípravě vašich kulinářských výtvorů hodit. Tak dobrou chuť!

Skvělou vychytávkou může být toto keramické struhadlo, které dobře poslouží třeba při strouhání česneku. Vybírat můžete z mnoha různých barev, třeba i podle toho, která se vám do vaší kuchyně bude hodit nejvíc. Struhadla jsou ručně zpracovávaná, a tak je každý kousek tak trochu originál. Vyrábí je pro vás rodinná firma Keramika Vanya, která se zaměřuje na ozdobnou i užitkovou keramikou.

Rádi pečete a troufnete si klidně i na kváskové pečivo? Nebo si rádi každé ráno přinesete čerstvý bochník chleba z vaší oblíbené místní pekárny? V obou případech se vám bude jistě hodit lněná utěrka od firmy Snový svět. Utěrka je ušita ze stoprocentní lněné tkaniny s vyšší gramáží a tento odolný materiál má dokonce i antibakteriální vlastnosti. Proto se výborně hodí právě jako funkční doplněk do vaší kuchyně a k uchovávání kváskového pečiva. V látce se totiž nemnoží plísně a bakterie a nezapáchá.

Dobré a kvalitní nože jsou jedním ze základních nástrojů každého dobrého kuchaře. Kuchař ale také potřebuje bezpečné místo, kam své nože uložit, ale zároveň je praktické je mít stále někde při ruce. S tím vám pomůže držák na nožeŘezbářství Anny Tomanové. Jedná se o elegantní magnetickou lištu, kterou můžete nalepit nad kuchyňskou linku. Silné magnety mezi sebou mají dostatečné rozestupy, takže nedochází k mezi noži k tupení.

Po dobrém jídle přichází čas na skvělou kávu. Tento krásný set tří hrnečků na espresso opět pochází od rodinné firmy Keramika Vanya, můžete si tedy být jisti kvalitou o originalitou výrobků. Všichni milovníci kávy tyto ručně vyráběné hrnečky jistě ocení a káva z nich bude chutnat ještě o to lépe.