Tipy, rady & inspirace

Zpříjemněte dětem začátek školního roku pěknou knížkou

13. 9. 2020

Budou to dva týdny, co děti opět začaly chodit do školy. Zatím zůstává otázkou, jak bude letošní školní rok vypadat a zda se děti ještě na nějakou dobu nebudou muset opět vrátit k výuce z domova stejně jako na jaře. Ať už to bude jakkoli, jsou věci, které mohou děti rozvíjet bez ohledu na to, jestli budou chodit do škol a školek, nebo se ještě domů přeci jen vrátí. Jednou takovou věcí jsou knížky. Proto jsme se dnes rozhodli sdílet s vámi několik nápadů na originální knihy, kterými můžete svým dětem začátek školního roku zpříjemnit.

Opravdu unikátní knihu vytvořil tým výtvarníků a přátel z knižního studia POP – PAP. Jak vám napoví již název Nejprv práce, potom zábava / Work First, Play Later, jedná se o dvojjazyčnou knihu. Kromě běžných benefitů, které knihy přináší, tato děti přiučí i angličtině. Děti se v ní navíc setkají s množstvím různých koníčků a povolání, takže kdo ví, třeba jim i pomůže odhalit, co by chtěli v životě vyzkoušet. Kniha je zpracovaná technikou hole book, to znamená, že obsahuje průhledy skrz ilustrace.

Bohatě ilustrovaná dětská knížka Pohádky z vodovek od firmy U sta hromů obsahuje čtyři povídky, jejichž společnými hrdiny jsou děti. Povídky si s dětmi můžete číst třeba před spaním, budovat tak s dětmi vztah a rozvíjet jejich dětskou představivost. Povídky jsou plné dobrodružství a děti se u nich jistě nudit nebudou.

Nakonec zmiňme ještě knížku Byl jednou jeden domeček. Výrobek opět pochází studia POP – PAP, jejichž knihy vytvoří zážitek nejen ze čtení, ale také na pohled a na dotek. V tomto případě takovému zážitku napomáhá například kombinace barevného a recyklovaného papíru. I tato kniha obsahující českou lidovou říkanku se může stát skvělou pomůcku, když se vaše dítě učí číst.