Tipy, rady & inspirace

Zpříjemněte dětem začátek školního roku pěknou knížkou

Budou to dva týdny, co děti opět začaly chodit do školy. Zatím zůstává otázkou, jak bude letošní školní rok vypadat a zda se děti ještě na nějakou dobu nebudou muset opět vrátit k výuce z domova stejně jako na jaře. Ať už to bude jakkoli, jsou věci, které mohou děti rozvíjet bez ohledu na to, jestli budou chodit do škol a školek, nebo se ještě domů přeci jen vrátí. Jednou takovou věcí jsou knížky. Proto jsme se dnes rozhodli sdílet s vámi několik nápadů na originální knihy, kterými můžete svým dětem začátek školního roku zpříjemnit.

Opravdu unikátní knihu vytvořil tým výtvarníků a přátel z knižního studia POP – PAP. Jak vám napoví již název Nejprv práce, potom zábava / Work First, Play Later, jedná se o dvojjazyčnou knihu. Kromě běžných benefitů, které knihy přináší, tato děti přiučí i angličtině. Děti se v ní navíc setkají s množstvím různých koníčků a povolání, takže kdo ví, třeba jim i pomůže odhalit, co by chtěli v životě vyzkoušet. Kniha je zpracovaná technikou hole book, to znamená, že obsahuje průhledy skrz ilustrace.

Bohatě ilustrovaná dětská knížka Pohádky z vodovek od firmy U sta hromů obsahuje čtyři povídky, jejichž společnými hrdiny jsou děti. Povídky si s dětmi můžete číst třeba před spaním, budovat tak s dětmi vztah a rozvíjet jejich dětskou představivost. Povídky jsou plné dobrodružství a děti se u nich jistě nudit nebudou.

Nakonec zmiňme ještě knížku Byl jednou jeden domeček. Výrobek opět pochází studia POP – PAP, jejichž knihy vytvoří zážitek nejen ze čtení, ale také na pohled a na dotek. V tomto případě takovému zážitku napomáhá například kombinace barevného a recyklovaného papíru. I tato kniha obsahující českou lidovou říkanku se může stát skvělou pomůcku, když se vaše dítě učí číst.