Tipy, rady & inspirace

Zábavné a poučné vánoční dárky pro děti

Vánoce se kvapem blíží a my jsme si pro Vás připravili sérii tipů na dárky po stromeček pro vaše nejbližší. 

ŘÍKANKY A POŘEKADLA JSOU TRADICÍ

Opakování básniček a říkadel pomáhá dětem v rozvoji paměti, řeči, smyslu pro rytmus i fantazii. Netradiční zpracování české lidové říkanky přináší knižní studio POP – PAP a jejich kniha Byl jednou jeden domeček. Originálnost této knihy spočívá v kombinaci recyklovaných a barevných papírů, jejichž kontrast přispívá k lepšímu zapamatování si procvičované říkanky. Součástí kreativního balení je také sada 10 šablon z tvrdého papíru, díky nimž lze popustit uzdu fantazii a vytvořit na papír vlastní příběh. Kniha je vydána rovněž v anglickém jazyce.

STAVEBNICE S VŮNÍ DŘEVA

Různé druhy stavebnic vždy byly a budou oblíbenou hračkou kreativních holek i kluků každého věku. Výborným kandidátem je dřevěná stavebnice PONY vyráběná v malé vesničce v Beskydech. Jedná se o důmyslný systém základních konstrukčních prvků jako trámec, kolečko, kolíček či provázek, díky nimž lze za pomocí návodů nebo vlastní fantazie sestrojit téměř cokoliv. K nezměrným výhodám této stavebnice se řadí fakt, že je konstruována tak, aby děti unesla, a některé výrobky jako například koloběžku či vozík mohou děti využívat jako funkční hračku.   Stavebnice u dětí hravou formou rozvíjí jemnou i hrubou motoriku, představivost, samostatnost i logické myšlení. Jakožto vánoční dárek doporučujeme sadu PONY 2, jež se skládá z většího počtu dílů než ostatní sady a nabídne proto větší počet možností.

UŽ UMÍM ABECEDU

Hračka, která je zároveň učební pomůckou? Ano! Abecední pexeso od grafických designérek Anny a Terezy spojených pod značkou U sta hromů se řadí mezi zábavné prostředky, jak s každým prvňáčkem či předškolákem procvičovat jednotlivá písmena. Balení se skládá z 31 párů kartiček, přičemž každý pár obsahuje jednou dané písmeno a jednou obrázek na toto písmeno začínající. Pro zpestření hry je součástí pexesa dalších 10 kartiček s doplňujícími úkoly. Pexeso se vyrábí z pevné odolné lepenky a je jej možné zakoupit ve třech barevných variantách.

DESKOVKA S PŘESAHEM

Pro starší děti je ideálním dárkem zábavná desková hra, kterou si mohou zahrát za dlouhých mrazivých večerech se svými vrstevníky nebo rodiči. Plusové body patří takové hře, která kromě rozptýlení přinese zároveň poučení. A přesně takové kvality má nová desková hra Náplavka, což je důvěrně známé místo pro každého obyvatele Prahy, avšak hra je určena komukoli staršímu 8 let. 2–4 hráči si vyzkouší, jak rozjet podnik – kavárnu, loď či stánek, v centru Prahy a vyvarovat se všem nástrahám podnikání. Mladší děti během hry pochopí mechanismus fungování peněz a uvědomí si jejich hodnotu, starším poodkryje zásadní podnikatelské principy a současné trendy v této oblasti.