Tipy, rady & inspirace

Přírodní kosmetika, která vás nadchne

Ať už chcete vyzkoušet přírodní kosmetiku jen ze zajímavosti, nebo potřebuje vaše pokožka speciální péči, tak právě pro vás jsme připravili dnešní článek. 

Výrobou přírodních mýdel a další kosmetiky se zabývá například rodinná firma Moravité, za jejímž vznikem stojí vlastní seberealizace, manuální zručnost a tvořivost. Svým originálním designem navíc potěší i vaše oko. Perfektně se pak hodí jako dárek přítelkyni či mamince.

Bavit vás rozhodně budou přírodní mýdla na bázi olivového oleje a syrovátky s éterickými oleji, kde každý má jinou působnost. Vybírat můžete ze škály éterických olejů jako je levandule, růže či pačule. Pokud si rádi užijete čas od času svůj relax ve vaně, tak neváhejte vyzkoušet přírodní koupelové soli, které poslouží mimo jiné i jako originální bytový doplněk.

Pokud nemáte zrovna čas si zajet na relax do lázní, tak můžete vyzkoušet pečující kosmetiku, která pochází přímo z Karlových Varů. Manufaktura Provitalit ručně vyrábí své produkty, díky kterým obnovuje tradiční bahenní procedury. Jejich výrobky jsou dokonce chráněny patentovým úřadem. Například jejich bahenní peeling se těší své popularitě. Určený je pro všechny typy pleti a slouží k obnově kožních buněk, prokrvení pokožky a odstraňuje odumřelé částice kůže. Olivový olej pleť zvláčňuje a vyživuje, peeling je proto vhodný také pro suchou pleť. Vyzkoušet jejich produkty můžete i díky jejich speciálně vytvořené dárkové sadě, kde najdete Karlovarské bahno, Karlovarské vřídelní bahno, masážní bahno, peeling, koupelovou sůl, práškovou zubní pastu, koloidní stříbro a bylinnou tinkturu.

Ačkoliv o tom většinou tak nepřemýšlíme, tak do kosmetiky patří i produkty, které používáme pro naše intimní chvíle. Na to i další se zaměřuje česká firma Álma-Linné. Jejich lubrikační gely přispívají ke zvýšení hygieny a jelikož jsou na vodní bázi nepoškodí ani prezervativ. Díky různým přírodním olejům pak mohou být i dezinfekční nebo třeba chladivé.

Álma-Linné je rodinná firma, kterou založil před 26 lety Stanislav Přibyl díky jeho silnému vztahu k přírodě. Zkušenosti a poznatky sbíral na svých opakovaných cestách do Skandinávie, střední Asie, Mongolska či Dálného východu. Spolu s odbornými znalostmi dal vzniknout bylinné kosmetice, při jejíž produkci nejsou používané žádné dráždivé konzervační přísady, syntetické parfémy či barviva.