Tipy, rady & inspirace

Připravte svým nejmenším nezapomenutelný Den dětí

Den dětí se každoročně slaví 1. června. Svátek se slaví v mnoha zemích světa a pro děti jsou připravovány různé akce a aktivity. Chcete-li letos svým dětem připravit na tento den zajímavý program, čtěte dál – máme pro vás několik tipů na zábavné aktivity, u kterých si užije zábavu celá rodina.

Zabavte se venku

Konečně opět přichází období, kdy můžeme trávit čas v hezkém počasí venku. Pokud máte zahradu, nebo možnost jít někam do parku, dopřejte dětem trochu pohybu na čerstvém vzduchu. Můžete pro ně vymyslet různé venkovní hry nebo pohybové aktivity. Na zahradě či v parku to mohou být známe a osvědčené hry jako „cukr, káva, limonáda“ či skákací panák, nebo v rámci výletu do lesa stavění domečků pro skřítky z větviček, listů a kůry stromů. Pokud však chcete zkusit něco nového, můžete vyzkoušet třeba venkovní hru s obručemi. Potřebujete k ní obruče a kolíky, pomocí kterých vytvoříte vždy trochu jiné hřiště. Cílem je pak co nejmenším počtem hodů obručí a trefou na kolík splnit celou tuto dráhu.

Připravte spolu něco dobrého na zub

Až se děti vyřádí venku, jistě jim vyhládne. Tak proč je taky nezapojit do přípravy jídla a udělat jim z toho zábavnou aktivitu? Pro menší občerstvení můžete společně připravit třeba jen misku s nakrájeným ovocem, nebo něco dobrého upéct. A nezapomeňte také na pitný režim a nějaký osvěžující nápoj. Co třeba domácí ledový čaj nebo ovocný koktejl? Pokud vaše děti pijí rádi brčkem, doporučujeme například skleněná nebo nerezová, která se dají použít opakovaně a nemusí se vyhazovat jako jednorázová plastová brčka.

Čtěte dětem knihu

A nakonec si po dlouhém a zábavném dni děti jistě zaslouží odpočinek. Přečtěte si společně nějakou hezkou knížku a podpořte tak v dětech fantazii. Pokud už umí, nebo se učí číst, můžete chvíli nechat číst i vaše děti. A pokud si s dětmi čtete často, můžete tuto činnost zkusit nějak ozvláštnit. Co třeba společně nějakému známému příběhu zkusit vymyslet nový konec, nebo rovnou společně zkusit vymyslet kompletně svůj vlastní příběh?

Děti vám budou jistě vděčné, ať už jim připravíte jakékoliv aktivity. Důležité je spolu především trávit čas a na Den dětí to platí o to více.