Tipy, rady & inspirace

Přeměňte svůj domov v designový prostor

Při zařizování bytu nebo domu se většinou v první řadě soustředíme na funkcionalitu. Ten správný útulný domov ale tvoří maličkosti, jenž nás obklopují. Připravili jsme pro vás pár nádherných designových produktů, které Vám budou všechny návštěvy závidět.

Pokud si rádi vozíte z cest „přírodní suvenýry“, máme pro vás nevšední tip, jak je originálně vystavit v prostoru. Kouzlo vázy VAAZA KLIDNAA spočívá v její promyšlené jednoduchosti. Je vytvořená ze tří hlavních částí – dvou skleněných nádob a dřevěného prstence. Ten od sebe obě vázy odděluje a zároveň vnáší hřejivý prvek masivního dřeva. Větší vnější nádobu si můžete vyzdobit podle svých představ a zrovna zde uplatníte různé kamínky, dřívka či písek, který jste si dovezli z dovolené. Obsah menší pak můžete obměňovat řezanými květinami.

Tato originální váza je ručně foukaná a broušená v České republice. S designem přišli dva kamarádi, kteří chtěli obyčejným vázám vdechnout trochu života. VAAZA je, stejně jako sklo, proměnlivá, neokoukaná a v rukou každého člověka zcela jiná. Nabízí prostor pro kreativitu i sebevyjádření. A jak říkají majitelé firmy – každý vlastník VAAZY se stává nedílnou součástí jejího příběhu.

To, že designový výrobek může být jak esteticky krásný, tak i naprosto funkční potvrzuje například kulaté zrcadlo MOMA od firmy Latribut. To je zasazeno v tmavém dubovém rámu a zavěšeno koženým popruhem. Dát ho můžete do koupelny, předsíně nebo třeba obývacího pokoje. Fantazii se meze nekladou.

Za značkou Latribut stojí touha vytvářet hezký a funkční design z přírodních materiálů jako je dřevo, bavlna, korek, kůže a v kombinacích těchto materiálů vytvářet produkty, které dokáží vnést do života jedinečnost a neotřelost. Jejich inspirace pochází ze severské přírody a velkou pozornost věnují výběru těch nejkvalitnějších materiálů.

Pro všechny, kteří hledají do svého domova místo, kde budou moct relaxovat, je zde ručně vyráběná závěsná houpačka Swingy In. Ta nejen že udělá v prostoru parádu, ale je také úžasně pohodlná a zaručeně vám ji budou návštěvy závidět. Do samotné houpačky jsou všité speciální certifikované míčky. Takzvané „míčkování“ je osvědčená česká rehabilitační metoda. Jde o pomocnou fyzioterapeutickou techniku masáže pomocí pěnových míčků. Ty pomáhají především astmatikům, ale například i k uvolnění svalů hrudníku či zad. Příjemný a kvalitní potahový materiál se snadno čistí a udržuje. Je barevně stálý a odolný vůči oděru.

Unikátní design má na svědomí Linda Vrňáková, která stojí za značkou LIV. „Mým cílem nebylo vytvořit čtecí nebo televizní křeslo či lehátko., ale vytvořit prostředky k opravdovému odpočinku. Abychom si našli chvilku pro sebe, lehli si nebo sedli a jen vnímali, jak nám míčky masírují tělo, a to se jejich vlivem uvolňuje a opouští stav napětí. Abychom na chvilku relaxovali a nic jiného nedělali,“ říká ke své houpačce sama autorka.