Tipy, rady & inspirace

Poslední letní dny lákají k posezení s přáteli

Léto se už pomalu, ale jistě blíží ke konci a my věříme, že poslední teplé večery ještě využijete pro nějakou oslavu nebo zahradní party s rodinou či přáteli. A jestli vám dochází inspirace, čím své hosty překvapit a pohostit, nepřestávejte číst, jako vždy pro vás máme několik tipů.

Přemýšlíte, čím ozvláštnit Vámi připravené pohoštění? Rozhodně doporučujeme vyzkoušet chutney od firmy Vesnické dobroty. Pokud chystáte maso nebo sýry, hodí se meruňkové chutney, červené maso či červené víno doplňte švestkovým chutney s chilli. Plísňové a kozí sýry nebo bílé víno se pak hodí doplnit hruškovým chutney. A nevšední pohoštění, které nezklame, je na světe! Ovoce pochází z 300 let fungujícího statku, ke kterému patří sady stromů a pole.

Firma Vesnické dobroty nabízí také mnoho druhů chutných sirupů, od běžnějších příchutí jako například malinový či zázvorový, přes meduňkový či šípkový, až po neobvyklé příchutě sirupu jako lipový nebo tymiánový. Pro své hosty s nimi můžete připravit osvěžující nápoje. Ovocné sirupy jsou vyráběny z velkého množství ovoce, aby z nich připravená limonáda měla výraznou a plnou chuť. Bylinné sirupy jsou výluhy plné síly použitých bylin.

Chcete-li po hlavním jídle nabídnout svým hostům ještě nějaké menší občerstvení, mrkňete na tuto dekorační a zároveň praktickou porcelánovou mističku, která vám umožní servírovat čtyři druhy oříšků nebo jiných dobrot najednou. Vymysleli ji v české firmě Luckavo, kde z porcelánu vyrobí vše, co jim technologie dovolí.

Související produkty