zČech - tipy na dětské hry
Tipy, rady & inspirace

Na dovolenou s dětmi – originální hračky, kterým neodoláte

Možná jste už byli na dovolené, nebo teprve nějakou plánujete dřív, než začne školní rok. Právě pro vás jsme připravili tipy na zábavné hračky, které se vyplatí s sebou vzít na cesty. Díky nim zabavíte i ty nejnáročnější malé cestovatele a dost možná i své drahé polovičky.

Klasika v novém kabátu

Házení do obruče nikdy vypadalo lépe. Rodinná firma STOA přišla se hrou, která nudné házení lehce strčí do kapsy. Hookbruč [:hok-bruč:] se dá velmi snadno přirovnat ke golfu. Pomocí kůlů se vyznačí trať a vaším cílem je na co nejméně pokusů trefit obruč do barevných kůlů. Délka tratě pak závisí jen na vašich prostorových možnostech i na zkušenostech spoluhráčů.

Hookbruč si můžete vzít s sebou na cesty, do parku či na zahradní party. Sada je barevně určená pro čtyři hráče, ale obruče lze dokoupit a hrát tak i ve větších skupinách. Rodinnou firmu STOA založil otec se synem a zaměřují se na hry pro venkovní použití. Naleznete u nich jak nově vymyšlené hry tak i nová provedení těch známějších.

Dřevěné figurky na milion způsobů

Pišlíci jsou malé jednoduché dřevěné figurky. Ty si můžete s dětmi jakkoliv nabarvit a užít s nimi spoustu zábavy. Pro ně jsou pak určené různé další hračky. Pišlíci se můžou vozit autíčky, traktorem či dokonce lodičkou. Vyrobené jsou z kvalitního dřeva a vydrží i několik generací.

Václav Kvapil z Pišlíků dokazuje, že na změnu kariéry není nikdy pozdě. Bývalý ředitel základní školy pracuje v truhlářské dílně a vymýšlí celý svět pišlíků. S designem mu pomáhá umělecký truhlář Dušan Ingr a jeho děti. Společně mají jeden cíl - vytvořit krásnou, kvalitní hračku z přírodního materiálu, která bude dělat radost opravdu dlouho.

 

Stavebnice pro všechny věkové kategorie

Pokud hledáte zábavu na letní večery, tak stavebnice PONY bude vaším věrným parťákem. Jedná se o dřevěnou sadu, která obsahuje 182 kusů, provázek a leteckou gumu. Díky názorným návodům dokážete sestavit například letadlo, robota, auto a mnoho dalšího.  Děti si rozvinou motoriku rukou a vy si s nimi užijete při stavění spoustu zábavy.

Za důmyslným designem PONY stojí český akademický malíř Jaroslav Chadima. Od roku 1991 působí v Beskydech stejnojmenná firma PONY, která kombinuje nadčasovou krásu bukového dřeva se zábavou pro celou rodinu (vhodné jsou pro děti od 4 let).