Lněné prostěradlo - žijeme zdravě
Tipy, rady & inspirace

Lněná ložnice

V teplém létě hraje PRIM lněné prostěradlo i povlečení. 

Pokud uvažujete o novém povlečení nebo prostěradle, zkuste osvědčený tradiční materiál. Vzhledem k tomu, že téměř jednu třetinu svého života strávíme v posteli, vyplatí se věnovat výběru ložního prádla dostatečnou pozornost. Každý večer po dlouhém dni těšíme až si lehneme do měkké postele s milovanou osobou, knížkou nebo skleničkou dobrého vína.  Není nic lepšího užívat si volných chvil v čistém a jemném povlečení. Možná vás to překvapí, ale len a konopí, to je to pravé pro ložní prádlo. 

Vyplatí se investovat do kvality, která přetrvá roky. Protože len ani konopí neztrácejí na své kvalitě. Čím více se tyto materiály perou, tím jsou světlejší a měkčí. 

Jejich nepřekonatelné vlastnosti se projeví právě v ložnici. Len i konopí má výborné termoregulační vlastnosti, proto se v něm budete výborně cítit po celý rok. Povlečení ze lnu má výhodu, že pohltí nejen množství pachů, ale také vlhkosti a rychle vysychá. Proto si po prospané noci budete cítit svěží a odpočatí. Antibakteriálnost materiálu zaručuje, že se vám v povlečení nebude množit nepříjemné množství bakterií a s tím i nepříjemný zápach. Zároveň povlečení vydrží roky, při správné úpravě bude s lety ještě lepší, stejně jako víno. 

Protože se jedná o přírodní materiály, jejich základní charakteristikou je mačkavost. Nemusíte se toho ale bát. Moderní ložnice dává přednost přirozenosti před vyžehleností. Zároveň se časem a praním zjemní.