Tipy, rady & inspirace

Jak si zpříjemnit podzimní večery

Pomalu nás opouští babí léto, dny se krátí a večerní teploty se blíží k nule. Přesně to je ideální doba na vytáhnutí huňatých ponožek, uvaření čaje a relaxování v teple domova. V tomto článku vám dáme tipy, jak si takový večer ještě o něco vylepšit.

Bez šálku horkého nápoje by to nešlo

Už jsme zmínili, že k sychravým podzimním večerům neodmyslitelně patří šálek dobrého čaje. Jistě si ho však užijete lépe, když i samotný hrníček vám bude dělat radost vždy, když se na něj podíváte. Přesně takové jsou ručně vyráběné hrníčky od české rodinné firmy Moravité. Vybrat si můžete hned z několika vzorů a dostanete ho v setu i s ladícím podšálkem.

Moravité, jak už napovídá její název, je firma působící v srdci Moravy. Kromě keramiky a bytových doplňků se věnují také přírodní kosmetice. U všech svých produktů dbají na pečlivý výběr přírodních surovin a materiálů.

I vůně tvoří atmosféru domova

Možná jste si už všimli, že nejen vzhled vašeho domova, ale i jak voní, tvoří podstatnou část toho, zda se v něm cítíme příjemně. Pohodovou atmosféru si můžete tímto způsobem jednoduše zařídit pomocí aroma lampy. Každý tíhne k jiným tónům vůní a je jen na vás, pro jaký esenciální olej se nakonec rozhodnete. Vše ostatní už obstará tato ručně vyřezávaná aroma lampa. Díky svému originálnímu designu navíc vytvoří i stínohru. Stojí za ní rodinná firma z Vysočiny, která si říká Keramika Vanya. Ve své práci se inspirují jak tradicí, tak i moderním uměním.

Co s dlouhým večerem?

Možná to už znáte – v televizi nedávají nic, co by vás donutilo ji zapnout, zrovna jste dočetli zajímavou knihu a možná taky máte náladu si něco vytvořit. Pokud ano, tak právě pro vás máme tip na společníka na dlouhé večery. Je jím tato unikátní vyšívací sada. Už dávno neplatí, že vyšívání patřilo jen do rukou princezen v pohádkách. Sami si budete moct vytvořit hned několik různých vzorů – plameňáka, jelena nebo třeba sovičku. V balíčku od Zašívárny dostanete vše potřebné – bavlnky, jehlu, vzor na překreslení motivu i podrobný návod. Je už pak jen na vás, na co se rozhodnete výšivku umístit – na džínovou bundu, povlak na polštář nebo třeba do rámu místo obrazu. Fantazii se meze nekladou.

Související produkty