Tipy, rady & inspirace

Jak a proč se slaví Valentýn, svátek lásky?

Blíží se svátek svatého Valentýna, který se každoročně slaví 14. února. Tento svátek lásky a náklonnosti se slaví především v anglosaských zemích, tradici má ale například také v Itálii a oblíbený je i v Česku.

Málo lidí zná původ tohoto významného dne, který sahá až do 3. století nazpátek do doby císaře Claudia II. S postavou Valentýna jsou ztotožňovány postavy dvou různých mužů z této doby a několik legend. Dnes už se asi jen těžko dozvíme, jak to ve skutečnosti se Svatým Valentýnem bylo, můžeme si ale aspoň připomenout jednu z těchto legend. Ta praví, že kněz Valentýn tajně oddával vojáky, kteří se však kvůli císařově zákazu ženit nesměli. Jednoho dne byl přistižen a uvězněn. Oddané páry pak k jeho cele nosily přáníčka jako důkaz síly lásky. A proč slavíme svátek Svatého Valentýna právě 14. února? To je den, kdy byl Valentýn popraven.

A tak dodnes slavíme tento den jako den lásky a svátek zamilovaných. Letos to bohužel vypadá, že nebudeme moct slavit Valentýn, jak je v současnosti obvyklé, například dobrou večeří v pěkné restauraci. Přáníčko (Valentýnku) ale někomu, koho máme rádi, můžeme poslat i letos, a uvařit si můžeme v pohodlí domova. Případně si můžeme dovoz dobrého jídla objednat domů a svou oblíbenou restauraci tak v této nelehké době podpořit. Máme zkrátka možnost si udělat celý hezký večer v soukromí domova a třeba si k Valentýnu i něco hezkého věnovat.

PŘIPRAVTE DÁREK

Na Valentýna je typické věnovat si květiny, sladkosti nebo milé psaní. Pokud byste ale chtěli věnovat něco většího, šperky rozhodně nikdy nezklamou. Pro inspiraci se podívejte třeba na tento perlový náhrdelník z kolekce Bowpearls. Pravá říční perla je zahalená stříbrnými okvětními lístky a je zavěšená na stříbrném řetízku.

UDĚLEJTE SI HEZKÝ VEČER

Vymyslete si na večer příjemný program. Po dobré večeři se můžete vydat na procházku, podívat se na pěkný film nebo relaxovat. Můžete při této příležitosti vyzkoušet třeba koupelové kuličky s esenciálními oleji. Stačí si jen vybrat, jaká vůně vám bude nejpříjemnější.

Související produkty