Tipy, rady & inspirace

Co stihnout o letošních Velikonocích

Velikonoce se nezadržitelně blíží. Ani po roce od těch minulých sice stále ještě nebudou v běžném režimu, ale můžeme si je užít v kruhu alespoň té nejbližší rodiny. Jaro už je tu, sluníčko a hezké počasí už se také probouzí, tak si držme dobrou náladu a plánujme zábavné aktivity, které můžeme dělat.

Velikonoce připadají vždy na neděli po prvním jarním úplňku. Jsou to nejdůležitější křesťanské svátky, které připomínají ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Některé velikonoční tradice mají původ v židovské víře, která si v tomto období připomíná vysvobození se z egyptského otroctví, nebo v pohanských zvycích, které oslavují a vítají příchod jara, hojnosti a nového života. Čtěte dál pro tipy, jak letos tyto jarní svátky oslavit a co stihnout!

PŘIPOMEŇTE SI VELIKONOČNÍ TRADICE

Jednou z nejznámějších velikonočních tradic je jistě barvení vajíček. Existuje mnoho možností, jak vajíčka obarvit a nazdobit, tak si stačí jen najít způsob, který bude nejvíc bavit vás. A vzhledem k tomu, že letos asi nebude moc návštěv ani koledníků, kterým byste vajíčka mohly podarovat, můžete si kromě hezkých kraslic po Velikonocích užívat také míchaných vajíček k snídani nebo třeba vajíčkové pomazánky. A nesmíme zapomenout na pečení beránků a bochánků! Každá rodina má jistě svůj ozkoušený recept, tak se do toho neváhejte pustit. Vaše výtvory pak můžete naservírovat na krásných dezertních talířcích, z nichž si každý pochutná.

ZABAVTE DĚTI

Na všechny svátky se stejně většinou nejvíc těší děti. A teď, když navíc mají stále online výuku, by bylo určitě hezké jim tento čas zpříjemnit a vymyslet pro ně nějaké nevšední aktivity, nebo alespoň něco, u čeho budou venku, a ne doma u počítače nebo telefonu. Děti vám jistě rády pomůžou s pečením bochánků a vařením vajíček, zkuste je ale vytáhnout i na zahradu nebo někam do přírody! Pobyt venku jim můžete ještě více zpříjemnit nějakou hračkou. Co zkusit takovou klasiku, jako je třeba prak? Prak ale samozřejmě doporučujeme spíše opatrným dětem, které nebudou střílet, kam nemají. S celou rodinou se také můžete provětrat venku na čerstvém vzduchu při hraní petaqueu.

UDĚLEJTE VELIKONOČNÍ ÚKLID

Jarní úklid je asi jen pro málokoho vyloženě zábavnou činností, po jeho dokončení si za něj ale určitě poděkujete. Jistě znáte ten pocit, když doma uklidíte, a pak se cítíte, jako kdybyste si uklidili i v hlavě. Tak proč se do toho nepustit právě o Velikonocích? Přivítejte jaro tím, že svůj domov pořádně vysmýšíte a třeba i protřídíte věci, a těch starých a nepotřebných se zbavíte.

Související produkty