Jak se dělá...

Aromaterapie v pohodlí domova

O aromaterapii jste už jistě slyšeli. V dnešním článku se podíváme na to, co k ní je potřeba, a ukážeme si, že není vůbec těžké se v pohodlí domova oddat síle přírodních vůní a nechat je na sebe pozitivně působit.

Slovo aromaterapie by se do češtiny dalo přeložit jako léčba pomocí vůní. Používají se při ní různé vůně a éterické oleje. Ty mohou žádoucím způsobem ovlivňovat naše emoce a mít na nás buď povzbuzující nebo naopak uklidňující vliv. Aromaterapie může mít například podobu masáže za použití těchto vonných olejů, je také možné dopřát si aromaterapeutickou koupel, nebo vůně pouze vdechovat. Aromaterapii si můžete dopřát i v pohodlí domova, stačí k tomu mít jen správné vybavení, které čítá především vámi oblíbené vůně. Obzvlášť v období dlouhých zimních večerů je jistě skvělý nápad aromaterapii vyzkoušet.

Přírodní esenciální oleje jsou naprostým základem aromaterapie. Obsahují koncentrované výtažky z rostlin, které zachovávají jejich vůni, a síla těchto výtažků dokáže přispět naší psychické pohodě a mít pozitivní vliv na naše emoce i na fungování našeho těla. Esenciální oleje je možné použít do aromalampy, přimíchat je do masážních olejů nebo přidat pár voňavých kapek do koupele. Stačí se tedy jen rozhodnout, jakou formu aromaterapie chcete upřednostnit, a vybrat si tu správnou vůni podle účinku, který v danou chvíli zrovna vyhledáváte. Například levandule je známá svými zklidňujícími účinky, naopak citrusové vůně, jako je grep, nebo citronová tráva, mají schopnost nás spíše nabudit a stimulovat. Vůní je na výběr ale mnohem více.

K aromaterapii také můžete potřebovat aromalampu nebo v současnosti velmi oblíbený aroma difuzér. Aromalampa má v horní části misku, ve které se smíchá trochu esenciálního oleje s vodou. Ve spodní části se zapálí svíčka. Díky teplu z této svíčky se postupně odpařuje voda a vonný olej uvolňuje svou vůni do celé místnosti. Do aroma difuzéru stačí nakapat malé množství esenciálního oleje a vůně se bude opět pomalu uvolňovat do prostoru. Kromě toho může aromalampa i aroma difuzér být krásnou dekorací v bytě. Například svíčka ve vhodně vybrané aromalampě dokáže vytvořit zajímavou stínohru a kromě příjemné vůně tak opatří i vizuálně příjemné a uklidňující prostředí.  

Související produkty