Pišlický nůž kluk

0× hlasováno | Ohodnotit
Magická práce nožíře Jirky Stavinohy nenechá srdce žádného kluka chladným!

Tento unikátní nůž, nesmírně pečlivě zpracovaný, je práce nožíře Jirky Stavinohy.

Za materiál je zvolená ocel K 110, rakouského výrobce Böhler. Jedná se o uhlíkovou materiálovou ocel se zvýšenou odolností proti korozi. (Není však nerezová, tzn. nůž může časem dostat patinu, kterou mnozí vnímají jako zajímavou.) Ocel je kalená na sekundární tvrdost ve vakuové kalírně a vícenásobně popouštěná. Toto zpracování zaručuje vysokou tvrdost a zároveň houževnatost materiálu. Nůž výborně drží ostří.

Střenky (dřevěné krytky rukojetijsou vyrobeny z ořechového dřeva, namáčeného v řídkém roztoku šelaku. Následně je dřevo ošetřeno lněným olejem. Tento postup zaručuje dobrou přírodní ochranu před vlhkostí.
Střenky jsou podlepeny fíbrem. Ten vyrovnává rozdílnou tepelnou roztažnost dřeva a oceli. Dřevo je lepeno epoxidovým lepidlem a zajištěna šroubovacími nýty a nerezovou trubičkou. Na konstrukci rukojeti dáváme 5ti letou záruku!

Výbrus nože je plochý s fazetkou (ostří, tvořené zúžením materiálu po celé délce čepele). U špičky je necháno více materiálu – 0,35 mm  – to zajišťuje zvýšenou odolnost proti jejímu poškození. Fazeta je  broušená pod vrcholovým úhlem 37°. Špička je u nože pro kluky výrazně tupější a pro bezpečnost práce je zvýšená záštita (mechanická zábrana proti uklouznutí ruky na ostří).

Pouzdro na nůž je vyrobeno z barvené hovězí kůže tloušťky 3,5mm, velmi tuhé, odolné. Je prošívané voskovanou nití tloušťky 1mm.
Ocel pod střenkami je odvrtaná. Cílem je snížení hmotnosti nože a jeho příjmné vyvážení na první prst úchopu.
Celkové zpracování výrobku je vysoce nadstandardní, nůž má nadčasový design a je ve všech směrech velice praktický.

Pořiďte vašemu chlapci Pišlický nůž kluk!
Stane se z něj skvost jeho dětství!

 

Vhodné pro chlapce ve věku 6 – 12. Cena včetně koženého pouzdra.
Varování! Jedná o ostrý nástroj, jehož použití vyžaduje poučení o bezpečnosti a dozor dospělé osoby.

Doprava u tohoto produktu již od 80 Kč
2 400
SklademVíce než 3 ks

Zajímavé články